Zkušenost Herbalife u šampionů

Print
Article3

Vyzkoušet si základy raftingu a jízdy na kajaku a přitom se vrátit na břeh stejně suchý
jako při nástupu na loď? Pokud se vám věnuje mistryně světa Veronika Vojtová, je to
možné, zde naleznete více o její zkušenosti Herbalife.


„Víte, jaký je rozdíl mezi pádlem a veslem?“ zajímá se Veronika Vojtová, která se v roli instruktorky proplétá mezi dětmi, vysvětluje a upravuje držení. „Pádlo máme my, teď jsem vám ukázala, jak se s ním zabírá. A vesla mají ti, kteří v lodi couvají. Jako třeba Ondra Synek, to je veslař,“ vypráví.

Veronika Vojtová je jednou z nejlepších světových slalomářek současnosti. Společně se Štěpánkou Hilgertovou a Kateřinou Kudějovou se stala mistryní světa v kategorii hlídek. Jako ambasadorka společnosti Herbalife se podílí na charitativním projektu podpory Dětského centra Zlín.

Veronika Vojtová, sportovkyně sponzorovaná Herbalife, se před osmačtyřiceti hodinami vrátila ze šampionátu ve vodním slalomu v Londýně, kde se společně s nestárnoucí Štěpánkou Hilgertovou a Kateřinou Kudějovou staly mistryněmi světa v hlídkách. Teď se se stejným úsměvem, jaký ji zdobil na stupních vítězů, věnuje pěti dětem z Dětského centra Zlín.
V pražské Troji pomalu končí sezona, ale i tak je na kanálu hodně živo. Je tu čerstvý mistr světa Jiří Prskavec, v brankách si to užívá stříbrný z poslední olympiády Vávra Hradilek, na lavičce se nastavuje podzimnímu sluníčku Katka Kudějová, která si z Londýna dovezla nejen první místo z hlídek, ale hlavně zlato z individuálního závodu. Po břehu popochází legendární Lukáš Pollert, bedlivým pohledem sleduje svého nejstaršího syna Honzu, jak

Bez strachu z vody

Dětské centrum Zlín je příspěvkovou organizací a patří mezi zařízení pro děti vyžadující okamžitou pomoc. Pět vybraných hrdinů právě vyměnilo Čiperovu vilu ležící ve zlínském lesoparku za o něco mokřejší prostředí a statečně se prodírá úskalím základů sportu, o kterém zatím ještě neslyšeli. Bojují s pádlem, bojují s větší slalomářskou výstrojí. Ale hlavně s netrpělivostí, už chtějí na vodu!
„Přece jenom jsem čekala větší děti, někteří jsou ještě opravdu malincí,“ směje se Veronika.
Sama začínala s vodním slalomem v osmi letech, a tenkrát to znamenalo, že ji otec k vodě přivedl nestandardně brzy. Ani dnes není pravidlem, že by do kajaku usedaly děti před osmým rokem. „Pokud tedy nejsou z vodáckých klanů, ti tu pak jsou snad od narození,“ ukazuje právě na desetiletého Jana Pollerta. „Třeba tohle je talent, jaký jsem snad ještě neviděla. Má to prostě v genech.“
V Troji se teď propojují dvě zajímavé záležitosti. Tou první je skutečnost, že Veronika Vojtová je jediným českým sportovním ambasadorem společnosti Herbalife. Tou druhou je pak charitativní projekt nadace Herbalife Family Foundation, která celosvětově podporuje řadu programů, v rámci České republiky jde právě o partnerství s Dětským centrem Zlín.
A tak si Adrianka, Esterka, Jareček, Kristián a Olin můžou v počínajícím babím létě osedlat raft a vrhnout se do Vltavy. Pod dozorem světové šampionky, pochopitelně...
„Nemám ambici je přitáhnout k vodnímu slalomu. Ale byla bych moc ráda, kdybych jim ukázala, že se nemusí bát vody. Že jezdit na lodi může být moc fajn, nemusí jít přece hned o sportovní výkony,“ vysvětluje Veronika.
Podobné akce jí nejsou cizí. V rámci času, který v loděnici v Troji obvykle tráví, působí jako instruktorka jízdy na raftu. A tak stejně jako holandským turistům, kteří se zrovna o kousek dál vrhají do chladné vody, aby se dostali na rafty, které jim jejich průvodci v žertu odstrčili, ukazuje teď i dětem, kdo má kde jaké místo, jak se správně zabírá a hlavně jaká zábava to při jízdě může být.

Následuj jednorožce!
Trénuje se na klidné vodě, pár desítek metrů od té divoké. Jízda na raftu končí a Veronika si teď bere jednoho po druhém do parády na kajaku. Znovu opakuje základy a vydává se s dětmi na krátké projížďky, kdy je s nimi v úzkém kontaktu.
„Musíš cítit vodu,“ radí jim.
„Cítit vodu?“ směje se Veronice jeden z trenérů mládeže, kteří právě opouštějí vodu. „Takhle malým dětem bych řekl, ať sledují toho jednorožce, co plave před nimi. Víc nepotřebují vědět,“ komentuje Veroničino fušování do svého řemesla.
Výuka končí, je čas na uklizení lodí, malou svačinu a hlavně další a další dotazy na Veroniku. Olin okamžitě plánuje, že se stane také mistrem světa ve vodním slalomu, a že kdyby ho ještě jednou pustili na vodu, ale samotného, projel by celý kanál.
„Tak to radši až příště, jo?“ rozesměje se slalomářka.

V rámci svého každodenního tréninku zvolila Veronika produkty Herbalife z řady Herbalife24 a také Herbalife LiftOff.

Toto odhodlání je tím, čím Veronica a další sportovci sponzorovaní Herbalife sdílejí svou vášeň a odhodlání zlepšovat se každý den, mimo jiné i s pomocí správné výživy.

Kromě sdílení svých zkušeností s Herbalife během svého každodenního programu, tato mladá sportovkyně s námi sdílí více o svých zkušenostech s produkty Herbalife, můžete se o tom dočíst více na tomto odkazu. Doufáme, že tato zkušenost Veroniky s Herbalife Vám pomůže zvolit ty nejvhodnější z produktů Herbalife pro Vaše cvičení a sportovní výživu, a poskytne Vám rychlý pohled na ten druh úsilí a odhodlání, které dává do všeho, čeho dosáhla. Program Herbalife je velice efektivní a vhodný pro dosažení maximálního výkonu našich sponzoovaných sportovců před, během a po jejich tréninku nebo závodech.cs-CZ | 25.8.2019 17:59:15 | NAMP2HLASPX03