Jak zajistit, aby se citlivá pleť cítila a vypadala nádherně

Print
winter_skin

Nikdo nemá rád zobecňování a může být frustrující slyšet, že existují pouze tři základní typy pleti: mastná, citlivá nebo „normální“. Pokud přímo nezapadáte do jedné z těchto kategorií, může pro Vás být výběr produktů péče o pleť složitý. Dnes se zaměřím na citlivou pleť a nabídnu Vám několik tipů, pokud mezi mnohé s citlivou pletí patříte. Tyto kosmetické tipy pro Vás mohou být užitečné, i pokud si nejste jisti, jaký typ pleti máte, nebo máte pleť smíšenou.

Třebaže se to člověk od člověka liší, citlivá pleť je často choulostivá a je nutné o ni pečovat. Citlivou pleť má mnoho lidí a porozumění Vašemu typu pleti je klíčové pro nastavení Vašeho kosmetického režimu. Mé tipy jsou skvělá základní pravidla bez ohledu na Váš typ pleti, nicméně pro osoby s citlivou pletí je vhodné zvolit přístup pozvolnější a vybírat si produkty, které budou k Vaší pokožce šetrnější.

1. Chraňte svou pleť krémem s ochranným faktorem

Krém s ochranným faktorem je důležitý pro každý typ pleti; nicméně citlivá pleť může být při kontaktu s teplem a sluncem velmi zranitelná. Pro osoby s citlivou pletí je nezbytné, aby si denně aplikovaly krém s ochranným faktorem.

2. Buďte nenásilní a nečistěte svoji citlivou pleť nadměrně

Přílišný peeling a příliš časté čištění citlivé pleti mohou vyvolat její podráždění a možná Vám bude příjemnější zůstat u vlažné vody, jelikož teplo může být dalším dráždivým elementem.

3. Vyhněte se škrticím tkaninám

Lidé s citlivou pletí mohou zjistit, že nejen pleť jejich obličeje je choulostivá. Mnozí pociťují citlivou pokožku po celém těle! Zkuste nosit volné oblečení a vybírat si prodyšné materiály.

4. Udržujte svou pleť zdravou zevnitř

Zdravé návyky, například to, že budete dbát na hydrataci, jíst vyváženou stravu a pravidelně cvičit, mohou zlepšit Vaše celkové zdraví a celkový vzhled bez ohledu na to, jaký typ pleti máte.

5. Věnujte čas vyzkoušení nových produktů

Investice do nových přípravků péče o pleť nebo do make-upu může být zábavná aktivita, dbejte však na to, abyste je před koupí vyzkoušeli. Testování je preventivním opatřením a jednoduše to znamená, že se produkt nanese na malou plochu, abyste zjistili, jak bude Vaše pleť reagovat. V závislosti na míře citlivosti je vhodné tento test aplikovat 24 hodin až týden před plnou aplikací. Pokud máte citlivou pleť, budete vědět, jak nejlépe testovat, já doporučuji nanést malé množství produktu za ucho nebo na jiné nenápadné místo. Pokud po týdnu testování nového přípravku nedojde k reakci, je pravděpodobně možné jej na Vaši citlivou pleť použít.

Díky tomu, že tomu budete věnovat čas a péči, byste měli chodit po světě s klidnou a krásnou pletí, která bude výkladní skříní Vaší nové sebejistoty. Nezapomeňte zacházet se svou pletí s respektem; koneckonců je to největší orgán lidského těla, a pokud máte citlivou pleť, nebojte, nejste v tom sami!

V případě péče o pleť, jako u většiny věcí, nikdy nic nevyhovuje všem a tato rada je dobrá pro všechny: pokud k reakci na pokožce dojde, obraťte se na svého lékaře. Vždy je lepší být v bezpečí než litovat!

Důležité upozornění: pojem „citlivá pleť“, jak je použit v tomto článku, neoznačuje lékařsky diagnostikovaný stav, který je vždy nutno řešit dle pokynů lékaře.

Autorkou textu je Jacquie Carter, kosmetická specialistka. Jacquie je v Herbalife ředitelkou pro vnější výživu.cs-CZ | 25.8.2019 17:44:56 | NAMP2HLASPX03