Je Vaše pleť hydratovaná?

Print
Je Vaše pleť hydratovaná?

Mnoho lidí bojuje se suchou dehydrovanou pletí, existuje však několik věcí, jimiž můžete tento stav zmírnit.

Suchou pletí rozhodně trpíme častěji v chladnějším počasí, některé z nás však suchá pleť trápí po celý rok. Pro zvlhčení suché pleti je nutné udržet si přirozenou hydrataci našeho těla. Věřte tomu nebo ne, pokud se Vaše pleť extrémně vysuší, mohou v ní vzniknout drobné praskliny. Pokud jsou tyto praskliny a trhliny v naší pleti velmi zlé, mohou se stát vstupním místem pro choroboplodné zárodky a bakterie. A to bohužel může způsobit onemocnění a infekci. Nejde tedy jen o náš vzhled. Udržet naši pleť hydratovanou je důležitým krokem k tomu, aby naše tělo neutrpělo újmu.

Přinášíme Vám několik účinných způsobů, jak dosáhnout toho, aby Vaše pleť vypadala svěže a mladě.

Zvolte si správné čisticí přípravky

Možností jsou jemnější čisticí přípravky, které jsou k pleti šetrnější. Hledejte přípravky pro čištění obličeje, které jsou svým složením určeny pro suchou pleť. Často jsou hustší, krémovější a jejich struktura odpovídá pleťovému mléku. Hledejte ingredience, jako je zjemňující aloe vera, které je vynikající složkou pro zvlhčení pleti. Vyhněte se tuhým mýdlům, která obsahují silné detergenty a deodorizující složky. Na obličej je nepoužívejte a dobře si vybírejte v případě, že je použijete na tělo.

Top tipy: K čištění používejte pouze teplou vodu. Příliš horká voda může Vaši pleť ještě více vysušit. A koupele a sprchování omezte jen na několik minut. Čím déle se koupete, tím větší je pravděpodobnost, že se Vaše pleť vysuší. Příliš dlouhé působení vody, zejména horké vody, může pokožku zbavovat jejích přirozených tuků. Koupejte se proto krátce a šetrně k pokožce. Používejte pouze teplou vodu. Pleť jemně osušte poklepáním; nedrhněte se, rovněž drhnutí kůže ručníkem může odstraňovat mastnotu. Přípravky pro zvlhčení těla a obličeje aplikujte bezprostředně po vysušení v době, kdy je pleť ještě vlhká a hydratační přípravky nejlépe vstřebává. Napomáhá to udržení vody i přirozených olejů v těle.

Zvlhčujte svou pleť od hlavy až po paty.

V případě obličeje zvažte zařadit do své běžné péče o pleť zvlhčující sérum, které by obsahovalo antioxidační vitaminy. Následuje Vaše denní pleťové mléko s ochranným faktorem proti slunci ve dne a noční krém dle Vašeho výběru v noci. Tyto produkty mohou pomoci Vaši pleť hydratovat a minimalizovat výskyt drobných vrásek. Na tělo naneste bezprostředně po sprchování dostatek kvalitního tělového mléka. Věnujte pozornost loktům, kolenům a chodidlům, neboť na těchto místech je suchá kůže obzvláště patrná. Dbejte na to, abyste uvedené aplikovali a dle potřeby znovu zopakovali.

Investujte do zvlhčovače vzduchu

V zimním období jsou zvlhčovače vzduchu pro osoby se suchou pletí nezbytností, hodí se však po celý rok. Zvlhčovač se studenou mlhou Vaší pleti obzvláště prospěje. Pokud si obstaráte takový, který pokryje celý prostor, ve kterém pobýváte, je to skvělé. Pokud ne, pořiďte si jej do ložnice, aby pomáhal Vaší pleti, když spíte.
 
Top tipy: Pokud zvlhčovač nemáte, umístěte na topné těleso hrnec s horkou vodou, čímž získáte stejný efekt.

Dopřejte si peeling od hlavy k patě

Kvalitní exfoliace od obličeje až na chodidla může Vaší pleti skutečně pomoci k zachování vlhkosti. Přemýšlejte o tom. Kvalitní peeling pomáhá odstranit mrtvé a odumírající kožní buňky z povrchu pleti, čímž odhaluje nové zdravé pleťové buňky pod nimi. Právě tyto nové buňky nejblíže povrchu jsou nejbohatší na vlhkost. Exfoliace Vaší pleti umožní snazší a účinnější vstřebávání produktů péče o pleť, zejména sér a zvlhčujících přípravků. Proto chcete-li bojovat proti suché pleti, odstraňte ji!

Hydratujte zevnitř

To je ten nejsamozřejmější tip ze všech. Udržujte se hydratovaní tím, že budete pít starou dobrou H2O. Káva, sodovka, a džus ... to se nepočítá. Pijte vodu a zůstaňte tak hydratovaní skrz naskrz.
Při výběru produktů péče o Vaši suchou pleť hledejte složky jako: aloe vera, sója, ovesné vločky, kyselina hyaluronová a esenciální mastné kyseliny, které pomáhají udržet vlhkost uvnitř. Hledejte bambucké máslo, olivový olej, mandle, kokos a avokádový olej. To vše jsou skvělé přírodní složky, které mohou pleti úžasně prospět.
Je to skutečně tak lehké a samozřejmé. Malé změny ve Vašem běžném denním režimu mohou výrazně pomoci zmírnit příznaky suché pleti. Udržujte svou pleť hydratovanou a chráněnou 24 hodin denně, sedm dní v týdnu. A pamatujte, že ta nejkrásnější pleť je ta nezdravější.

Autorkou textu je Jacquie Carter, kosmetická specialistka. Jacquie je v Herbalife ředitelkou pro vnější výživu.cs-CZ | 25.8.2019 18:28:25 | NAMP2HLASPX03