This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies. Find out more here »

Sváteční glamour vzhled

Print
holiday glamour

Vypadat glamour je v moci každé z nás! Naučte se několik technik vytváření glamour líčení, kterými rozehrajete své oči, líce a rty na dosažení skutečně nezapomenutelného vzhledu obličeje!

Co si pod glamour představujete Vy? A co je důležitější, jak Vy sami dosahujete toho, abyste vypadali a cítili se „glamour“? Ať už jde o oslňující šaty, trochu glamour líčení nebo obojí dohromady, to, jak vypadáte zvnějšku, je odrazem Vaší sebedůvěry čerpané z pocitu, že budete vypadat vážně skvěle!  

Glamour líčení se soustředí na poněkud extravagantní, dramatické vzezření - živá paleta barev a možná něco, co vzniklo nečekaně a nebylo plánované. Nepleťte si glamour s okázalým, přehnaným. Chcete, aby se lidem kolem Vás rozzářily oči, jak Vám budou říkat „no ne, vypadáš báječně!“, a zároveň je nechat dumat, zda jste použili líčení špachtlí.
 
Jako všechno ostatní, co je krásné, i glamour líčení začíná dobrým základem. Zajistěte, abyste měli čisté vlasy tím, že si je den předtím omyjete - den navíc zjednodušuje vytvarování účesu, z čerstvě omytých vlasů je to složitější. Připravte Vaši pleť a to tak, že zajistíte, aby byla čistá, bez šupinek, zvlhčená a ošetřená. Před tím, než se začnete soustředit na rozehrání určitých částí obličeje, je nutné, abyste na pleť nanesli libovolný přípravek na vyrovnání pleti a podklad pod líčení podle Vašeho výběru. A v neposlední řadě, nezapomeňte na své nehty — zajistěte, aby Vaše nehty a špičky prstů byly hladké a zastřižené. Můj tip na glamour líčení se zaměřuje na oči, neboť oči dávají obličeji výraz a mají největší schopnost poutat pozornost!

Rozehrajte oči

Je vícero způsobů, jak lze oči zkrášlit. Zde je několik mých oblíbených triků pro večírky, svatební den nebo velké večerní příležitosti.

Efekt kouřových očních stínů (smokey eyes)

Smokey eyes je moje sváteční oční líčení, chci-li vypadat a cítit se glamour! Tradiční technika smokey eyes používá na oční víčka paletu šedých očních stínů, ale vytvořit si smokey eyes můžete s téměř jakoukoliv barevnou paletkou. Nedávno jsem viděla spoustu líčení smokey eyes pro léto v odstínech růžové a purpurové.

Použijte následující postup, přejete-li si efektu kouřových očních stínů dosáhnout. Budete potřebovat světlou barvu na zvýraznění, střední základovou barvu a tmavou barvu na dotvoření speciálního dramatického vzhledu. Můžete například vytvořit tradiční smokey eye pomocí stříbrné zvýrazňovací barvy, střední kouřové šedi a tmavé, téměř černé barvy.

– První a nejdůležitější věc - rozetřete na oční víčka bázi pod oční stíny, aby Vaše líčení přilnulo a nedělaly se na něm varhánky.

– Poté naneste zvýrazňující odstín na vnitřní koutky očních víček a těsně pod obočí.

– Vezměte střední odstín a naneste jej po celé ploše očního víčka.

– Nyní jste připraveni k nanesení nejtmavšího odstínu. Jemně aplikujte nejtmavší oční stín do záhybu očního víčka. Když dělám tuto techniku líčení já, snažím se lehce poklepávat očním stínem po celé délce záhybu očního víčka, přičemž vytvořím jemný oblouk ve tvaru písmene „C“.

– Poslední krok je SMÍSENÍ. Vezměte si Váš oblíbený (čistý) štětec na roztírání očních stínů a přejíždějte po očním víčku tak, abyste barvy smísili. Tento krok je klíčový, neboť efekt smokey eyes by neměl mít žádné ostré linie.

Toto je pouze jeden ze způsobů, jak efektu smokey eyes dosáhnout. V kosmetickém průmyslu existuje celá řada názorů na to, jak efektu smokey eyes docílit. Někteří vizážisté Vám řeknou, abyste používali pouze velmi tmavou a velmi světlou barvu a upustili od střední základní barvy. Jiní Vám řeknou, že je zapotřebí více než tří barev. U tohoto způsobu líčení jde o to, co funguje konkrétně pro Vás, nebojte se tedy experimentování a uzpůsobování tohoto stylu líčení!

Třpytivé oční stíny (Shimmery Eyes)

Jiný způsob, jak nechat Vaše oči vynikat, je zvýraznění oka třpytem. To můžete provést tak, že se poohlédnete po kosmetice, která obsahuje nějaký lesk. Za pomoci očních stínů, které obsahují třpytky nebo pigmenty odrážející světlo, můžete vytvořit třpytivý oční stín v kouřových tónech (shimmery smokey eyes). Jeden z mých oblíbených očních make-upů je použít na oční víčko třpytivě zlatou a nanést fialovou nebo indigo barvu do záhybu očního víčka. Jste-li ochotni experimentovat, zkuste k líčení přidat něco třpytivého. Třpytivé oční linky a jemné tahy očním stínem s třpytem jsou v současnosti velmi módní!

Umělé řasy

Aby byl Váš glamour vzhled ještě dokonalejší, je možné, že budete chtít vyzkoušet umělé řasy. Až do dnešní doby prošly umělé řasy dlouhým vývojem - vypadají velmi realisticky a jsou velmi pohodlné při nošení. Několik věcí, které jsou důležité, pokud používáte při Vašem glamour líčení umělé řasy:

– Máte na výběr z aplikování pásku umělých řas nebo případně lze lepit řasy jednotlivě. Jednotlivé řasy budou vypadat přirozeněji, ale jejich aplikování vyžaduje více času. Pokud se rozhodnete pro pásek umělých řas, vybírejte takové řasy, které jsou jen mírně delší a hustší než Vaše řasy přirozené.

– Při používání pásku umělých řas řasy před aplikováním poměřte a pásek zastřihněte, pokud přečnívá a byl by delší než oblouk Vašeho oka.

– Po nalepení umělých řas na oční víčko řasy přetřete řasenkou, tak aby umělé řasy a Vaše řasy přirozené splynuly.

– V případě, že pásek umělých řas nebude dokonale kopírovat linku Vašich řas, zaplňte jakékoli mezery oční linkou nebo tmavým očním stínem.

– A konečně - nebuďte zklamaní, pokud umělé řasy nejsou nalepené dokonale; vyžaduje to určitou praxi!

Skvělé obočí

Posledním důležitým prvkem, na kterém záleží při glamour očním líčení, je Vaše obočí. Bezvadně upravené a dobře definované obočí vytváří dramatický efekt a vyplatí se mu věnovat pozornost. Můžete se řídit mými tipy na skvělý tvar obočí nebo máte možnost utrácet za profesionálního vizážistu k tomu, abyste nalezli ten správný trik. Pro završení dramatického vzhledu líčení použijte kombinaci prášku na řasy a kresby tužkou.

Glamour líčení pro jiné části obličeje 

Své glamour líčení dokončete pomocí rtěnky a červeně na tváře. Pokud jde o rty, zavzpomínejte na zlatý věk Hollywoodu. Zkuste zvýraznit svůj Amorův luk - namalovaný na rtech jako malé „v“ uprostřed Vašeho horního rtu. Za pomoci tužky na rty nakreslete tvar poněkud špičatějšího luku, pokud sami takový ret nemáte. Poté pokračujte obkreslením rtů a vyplněním této kontury Vaší oblíbenou barvou rtěnky.

***

Vypadat a cítit se „glamour“ není dáno konkrétním vzorcem, který funguje pro všechny stejně. Jde o to radovat se ze svého vzhledu a pokoušet se experimentovat s Vaším individuálním stylem, abyste si navodili pocit vnitřní sebedůvěry.

Autorkou textu je Jacquie Carter, kosmetická specialistka. Jacquie je v Herbalife ředitelkou pro vnější výživu.


cs-CZ | 21.2.2019 7:02:14 | NAMP2HLASPX01