Tajné triky pro krásu, které musíte znát

Print
Beauty secrets you need to know
Všichni máme své tajné triky pro krásu - ty méně známé tipy pro krásu zasuté vzadu naší mysli, které nám pomohou, když jsme s krásou v nouzi. Dnes se o své nejlepší tajné triky pro krásu s Vámi podělím já!

Zatržená látka, zlomené nehty, rozmazaný makeup, zpackaná manikúra... Ani nedokážu říct, kolikrát jsem se ocitla s krásou v úzkých, aniž by bylo na dohled řešení! A právě v těchto situacích se uchyluji ke svým tajným trikům, abych se z těchto kosmetických patálií dostala - obzvláště užitečné jsou, pokud právě vyrážíte z domu.

Jak odstranit šmouhy od deodorantu na tmavém oblečení?

Stopy od deodorantu nikdy nevypadají dobře, není však nutné, abyste byli celý den nesví nebo si svůj dokonalý outfit převlékli. Vezměte punčocháče a šmouhy s nimi setřete. Nylon šmouhu rychle odstraní. Nemáte po ruce punčocháče? Zkuste dětské ubrousky nebo si navlhčete roh ručníku. Nemusíte používat nic příliš vlhkého a měli byste stopy deodorantu opatrně vymnout jedním směrem tak, abyste deodorant ze svého oblečení odstranili.

Jak opravit rozmazané oční linky?

Tekuté oční linky se rozmazávají méně než tužka na oči. Můžete však mít problém s dokonalou technikou. Abyste to napravili a předešli kosmetické nehodě dříve, než k ní dojde, zkuste linky na svá víčka nejprve namalovat tužkou a pak je přetáhněte tekutými nebo gelovými linkami. První vrstva namalovaná tužkou na oči Vám poslouží jako vodítko při aplikaci tekutých linek a tekuté linky se obecně méně rozmazávají. Dbejte jen na to, abyste vše večer před spaním odstranili.

Pokud už je pozdě a zjistili jste, že už máte makeup rozmazaný, netřete jej prsty. Vezměte vatovou tyčinku nebo, jste-li venku, použijte úzký okraj ubrousku a stírejte jen pod spodními řasami. Tak si nepoškodíte korektor ani základní makeup a vytvoříte čistší linku díky které bude zbytek Vašeho makeupu působit čistě a neporušeně!

Jak zajistit, aby Vám manikúra vydržela déle?

Čerstvě provedená manikúra může vypadat úžasně, avšak odštípnutý konec nehtu může celý výsledek ve vteřině zkazit. Jako obvykle je prevence lepší než následné řešení, proto v okamžiku, kdy je Vaše manikúra zcela suchá, lehce dodejte na svrchní vrstvu ještě jednu další, kterou přetáhnete přes okraje tak, abyste barvu na nehtu zapečetili. Pokud chcete mít věci obzvláště pod kontrolou, je šikovné nosit lak na nehty v kabelce a neočekávaně odštípnutý lak opravit.

Jak nouzově spravit zatrženou látku?

Jste venku na společenské akci a náhle jste si všimli, že jste si zatrhli oblečení? Nebojte se, neboť existuje skutečně jednoduchý kosmetický trik, kterým to ve vteřině spravíte. Potřebujete k tomu špendlík nebo odolnou pásku. Zavírací špendlík dobře funguje na malé díry a udrží Váš oděv pohromadě, dokud se nedostanete k šití nebo do opravny.

Existují rovněž různé nažehlovací lemovací pásky a rovněž módní pásky, ovšem v nouzi popadněte to, co je po ruce! Mým oblíbeným řešením pro švy je silná páska, například potrubní páska, která bezpečně opraví větší díry.

Jak předcházet zeleným skvrnám od bižuterie?

Kdo by neměl rád bižuterii? Miluju silné výrazné prsteny, které skutečně upoutají pozornost. Bohužel, některé z těch nejvýraznějších prstenů zanechávají po té, co si je sundáte, zelené pásky. Mám pro Vás řešení: před tím, než si prsten obléknete, natřete vnitřní stranu prstenu průhledným lakem na nehty. Nechte zaschnout a voila - na Vašich prstech nebudou po nošení bižuterie zelené stopy. Tento tajný trik funguje rovněž v případě náhrdelníků a náramků; stačí jen zafixovat kov před tím, než je budete nosit.


Jak narovnáte pomačkání?

Pomačkané oblečení dokáže Váš vzhled pěkně pokazit. Obvykle se to stává, když cestujete a žijete v kufru. Co dělat, když nemáte po ruce žehličku? Použijte své kadeřnické pomůcky!

Tento tajný trik pro krásu skutečně funguje! Zjistila jsem, že kulma nebo žehlička na vlasy může puky z oblečení snadno odstranit. Neplatí to sice na veškeré pomačkání, drobné puky však lze snadno odstranit. Vždy začněte s tím, že kulmu nastavíte na nejnižší stupeň, vyčistěte ji vlhkým hadříkem, abyste odstranili zbytky kadeřnických přípravků, a opatrně vložte zmačkanou látku mezi plochy kulmy a na sekundu nebo dvě podržte. Funguje to jako kouzlo!

Jak nalézt toho správného kadeřníka?

Nový vzhled nebo účes může udělat zázraky s Vaší sebedůvěrou. Pokud se však rozhodnete pro radikální a někdy i drahou změnu, může to skončit tak, že budete svého rozhodnutí litovat, protože budete cítit rozpaky z nežádoucího výsledku. Nalézt kadeřníka, který by rozuměl Vašim potřebám, může být těžký oříšek. Doporučuji udělat si průzkum a zeptat se na ústní doporučení a přečíst si internetové hodnocení, popřípadě zkusit u nového kadeřníka před radikální změnou jiné služby.

Mnozí kadeřníci nabízejí služby jako zastřižení, foukání nebo přeliv, díky kterým můžete zjistit, jak pracují před tím, než investujete do velké dlouhodobé nebo i drahé změny účesu.

Napsala expertka na krásu Jacquie Carter, ředitelka pro vnější výživu v Herbalife.cs-CZ | 25.8.2019 17:37:17 | NAMP2HLASPX04